Boruc bohaterem Celtiku Glasgow

Piotr Bednarczyk
Wczorajsze mecze grupowe piątej kolejki Ligi Mistrzów przyniosły kilka niespodzianek. Największą - w Atenach, gdzie AC Milan przegrał z AEK 0:1.

Z trójki Polaków, którzy mieli szansę zagrać we wtorek, na boisku pojawiło się dwóch - Artur Boruc i Maciej Żurawski. Ich Celtic zmierzył się w Glasgow z Manchesterem United i wygrał 1:0. Tomasz Kuszczak, bramkarz gości, obejrzał to spotkanie z ławki rezerwowych.

<!** reklama left>Żurawski został zmieniony w przerwie, Boruc stał w bramce do końca i został bohaterem na Celtic Park. Minutę przed końcem spotkania obronił rzut karny, wykonywany przez Louisa Sahę!

W drugim meczu grupy F Benfica Lizbona pokonała FC Kopenhaga 3:1. Sytuacja w tabeli stała się ciekawa, Celtic znacznie zwiększył swoje szanse na awans.

Odrobili straty

Dopiero w piątej kolejce pierwsze punkty stracił Olympique Lyon. W 31 minucie meczu Francuzów w Madrycie z Realem jednak nic tego nie zapowiadało. Goście prowadzili już 2:0, ale „Królewscy” rzucili się do odrabiania strat. I udało im się uratować remis, po golach Diarry i van Nistelrooy’a. Obie ekipy wyjście z grupy mają już pewne.

Do ostatniej kolejki

Ostra walka o awans z grupy G potrwa do ostatniej kolejki. Arsenal wprawdzie męczył się z outsiderem - Hamburgerem SV, ale ostatecznie wygrał 3:1. Porto zaś pokonało na wyjeździe dotychczasowego lidera - CSKA Moskwa 2:0.

W grupie H Milan zlekceważył AEK Ateny, ale nie przeszkodzi mu to w awansie. Sporo może za to kosztować drużynę OSC Lille remis z Anderlechtem Bruksela 2:2, bo Grecy dzięki temu wyprzedzili Francuzów w tabeli o jeden punkt.

Dziś grają: grupa A: Werder Brema - Chelsea Londyn (godz. 20.45), Lewski Sofia - FC Barcelona (20.45); grupa B: Spartak Moskwa - Bayern Monachium (18.30), Inter Mediolan - Sporting Lizbona (20.45); grupa C: Girondins Bordeaux - Galatasaray Stambuł (20.45), FC Liverpool - PSV Eindhoven (20.45); grupa D: CF Valencia - Olympiakos Pireus (20.45), Szachtar Donieck - AS Roma (20.45)