Błąd Balińskiego

Redakcja
Duńczyk Hans Andersen wygrał 54. memoriał żużlowy Alfreda Smoczyka rozegrany w Lesznie. W finale wyprzedził leszczynian - Krzysztofa Kasprzaka i Damiana Balińskiego.

Rundę zasadniczą turnieju wygrał żużlowiec Unii Leszno i zwycięzca sprzed roku - Damian Baliński z 13 punktami, który wyprzedził swojego klubowego kolegę - Krzysztofa Kasprzaka (12 pkt). Obaj zapewnili sobie start w wielkim finale, którego stawkę uzupełnili dwaj najlepsi zawodnicy z biegu barażowego.

<!** reklama left>W dodatkowym wyścigu udział wzięli zawodnicy, którzy uplasowali się na miejscach 3-6. Bieg ten wygrał Duńczyk Hans Andersen, przed Jarosławem Hampelem, Rafałem Dobruckim i Grzegorzem Walaskiem.

Finał był popisem Duńczyka Hansa Andersena, rewelacji ostatniego cyklu Grand Prix. Wprawdzie najlepiej spod taśmy wystartował Baliński, lecz popełnił błąd i na dystansie został wyprzedzony przez Andersena i Kasprzaka.

Wyniki: 1. Hans Andersen (Dania, Atlas Wrocław) 11+3 pkt, 2. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno) 12+2, 3. Damian Baliński (Unia Leszno) 13+1, 4. Jarosław Hampel (Atlas Wrocław) 9+0, 5. Rafał Dobrucki (Unia Leszno) 11+3. miejsce w barażu, 6. Grzegorz Walasek (ZKŻ Kronopol Z. Góra) 10+4. miejsce w barażu, 7. Norbert Kościuch (Unia Leszno) 9, 8. Adam Skórnicki (PSŻ Milion Team Poznań) 9, 9. Paweł Hlib (Unia Tarnów)8, 10. Sebastian Ułamek (Złomrex Włókniarz Częstochowa) 6, 11. Nicolai Klindt (Dania, Atlas Wrocław) 6, 12. Łukasz Jankowski (Start Gniezno) 5, 13. Sebastian Alden (Szwecja, Start Gniezno) 5, 14. Thomas H. Jonasson (Szwecja, Stal Gorzów) 2, 15. Adam Kajoch (Unia Leszno) 2, 16. Patrick Hougaard (Dania, Unia Leszno) 1.

Najlepszy czas dnia: Hans Andersen - 64,3 sek. w 22. wyścigu. Widzów: 4 000.