Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Od porażki rozpoczęli sezon 2019/2020 w PlusLidze siatkarze...

BKS Visła Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel [foto kibice+mecz]

Od porażki rozpoczęli sezon 2019/2020 w PlusLidze siatkarze BKS Visły Bydgoszcz.

Podopieczni Przemysława Michalczyka w hali Immobile Łuczniczka przegrali 0:3 z brązowym medalistą poprzedniego sezonu, Jastrzębskim Węglem.

Przełomowym momentem spotkania była końcówka I seta, w którym bydgoszczanie prowadzili 21:17. Niestety, jastrzębianie - mimo że było jeszcze 22:22 - wygrali go 25:22.

A w kolejnych setach podopieczni Roberto Santilliego nie dali już pograć gospodarzom. Najwięcej punktów (13) dla BKS Visły zdobył Słoweniec Toncek Stern.

W ekipie rywali pojawiło się na parkiecie dwóch byłych zawodników bydgoskiego zespołu - Dawid Konarski i Michał Szalacha.

BKS Visła Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 17:25, 20:25).

BKS Visła: Gałązka (4), Stern (13), Gryc (3), Kalembka (5), Quiroga (5), Gil (1), Szymura (libero) oraz Lipiński (1), Urbanowicz (2), Peszko i Bonisławski (libero).

Jastrzębski Węgiel: Konarski (11), Kampa (2), Depowski (3), Gladyr (5), Szalacha (6), Fornal (11), Popiwczak (libero) oraz Bucki, Rusek (libero), Lyneel (9) i Hain (1).

MVP: Julien Lyneel.

2. kolejka PlusLigi już w środę, 30 października. BKS Visła Bydgoszcz ponownie zagra we własnej hali - z Projektem Warszawa (godz. 18.00).