Bezpłatne badania i porady medyczne. Program „Adamed dla Rodziny” zawita do kilku polskich miast

Akcja specjalna Adamed
Udostępnij:
Strefa „Adamed dla Rodziny” pojawi się w najbliższych tygodniach w Pabianicach, Kołobrzegu, Lesznie, Ełku oraz Nowym Sączu. Będzie tam można wykonać m.in. badania kardiologiczne, pulmonologiczne, okulistyczne, diabetologiczne, USG oraz skorzystać z porad urologicznych i warsztatów psychologicznych. Podczas IV Forum Serca Pacjenta kampania odwiedzi także Katowice. Bezpłatne badania będą wykonywane pod okiem specjalistów.

W sierpniu, we wrześniu i październiku kampania społeczna „Adamed Dla Rodziny”, zainicjowana i prowadzona przez Adamed Pharma, pojawi się w 5 miejscowościach, w których dostęp do lekarza jest utrudniony ze względu na dłuższy, niż w innych ośrodkach, czas oczekiwania na wizytę. Jako dodatkowe kryterium wyboru lokalizacji organizatorzy wzięli pod uwagę liczbę ludności, którą oszacowano na 50-100 tys. mieszkańców. W takich miejscach pojawia się problem ograniczonych możliwości korzystania ze specjalistycznych usług medycznych. Dlatego kampania w tym roku dotrze do Pabianic, Kołobrzegu, Leszna, Ełku i Nowego Sącza.

„Wciąż należy przypominać, jak ważna jest profilaktyka. Uświadamianie pacjentów co do skutków trybu życia, zaniedbań z okresu pandemii czy rozwoju choroby, ale przede wszystkim danie im szansy na przebadanie się i konsultację z lekarzem to dzisiaj klucz do sukcesu, żeby polepszyć zdrowie naszej populacji - zmniejszyć tzw. dług zdrowotny Polski. W Polsce wciąż są miejsca, gdzie na wizytę u kardiologa trzeba czekać kilkanaście miesięcy, a nawet dłużej. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o dostęp do innych specjalistów zajmującymi się chorobami cywilizacyjnymi np. pulmonologa czy okulisty. Dlatego każda inicjatywa mogąca wpłynąć na poprawę zdrowia polskiej populacji jest bardzo cenna i warto skorzystać z możliwości profesjonalnej opieki, jaką gwarantuje w miejscach, które na co dzień nie mają takiej możliwości” – mówi prof. dr hab. n. med. Filip Szymański, prezes Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych, które objęło patronat merytoryczny nad kampanią „Adamed Dla Rodziny”.

BADANIA POD OKIEM SPECJALISTÓW

W bezpłatnych strefach zdrowia pacjenci będą mogli skorzystać z badań diagnostycznych pod nadzorem specjalistów w danej dziedzinie – lekarzy lub zespołów pielęgniarskich. Prowadzone będą konsultacje:
- kardiologiczne (echo serca, lipidogram: poziom cholesterolu całkowitego, cholesterolu HDL, LDL, trójglicerydów; pomiar glukozy; pomiar ciśnienia tętniczego i tętna),
- pulmonologiczne (spirometria),
- okulistyczne (badanie dna oka wraz z konsultacją lekarską – ocena siatkówki, naczyń, tarczy nerwu wzrokowego i plamki żółtej oftalmoskopem oraz wziernikiem okulistycznym),
- diabetologiczne (badanie poziomu hemoglobiny glikowanej HbA1c – poziom glukozy w ostatnich 6. miesiącach),
- urologiczne,
- USG (do wyboru: jamy brzusznej oraz narządu gruczołu krokowego, piersi, tarczycy, jąder),
- warsztaty psychologiczne dla dzieci i młodzieży.

Dodatkowo organizatorzy kampanii przygotują dla odwiedzających strefę rehabilitacji oddechowej, strefę edukacyjną z kursem pierwszej pomocy i podstawowym szkoleniem z zakresu złamań czy zakrztuszeń, warsztaty nordic walking i strefę zabaw dla dzieci. Na najmłodszych będą czekać animacje, bańki, tatuaże brokatowe i konkursy z nagrodami.

ZAPLANUJ WIZYTĘ

Strefy zdrowia będą czynne w godz. 10-18, tak aby umożliwić dostęp do badań i porad jak największej grupie pacjentów. Konsultacje i badania są bezpłatne, jednak ze względów organizacyjnych będą obowiązywać limity, dlatego organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej www.AdamedDlaRodziny.com, która zagwarantuje skorzystanie z interesujących nas badań. Nie jest to jednak koniecznością, można odwiedzić strefy zdrowia w dniu akcji. Warto pamiętać, że niektóre badania (USG jamy brzusznej, narządów miednicy mniejszej) wymagają wcześniejszego przygotowania.
Harmonogram akcji „Adamed dla Rodziny”:
21 sierpnia – Pabianice
28 sierpnia – Kołobrzeg
18 września – Leszno
2 października – Ełk
16 października – Nowy Sącz

ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA

Dodatkowo, 24 września, kampania „Adamed dla Rodziny” zawita do Katowic, w których odbywa się IV Forum Serca Pacjenta.
„Adamed Pharma jako firma społecznie odpowiedzialna poprzez nową kampanię włącza się w działania mające na celu zwiększenie dostępności do usług medycznych, zarówno badań, jak i konsultacji w miejscach, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Wierzymy, że dzięki naszej inicjatywie, przyczynimy się do zwiększenia świadomości zdrowotnej i polepszenia stanu zdrowia mieszkańców naszego kraju” – informuje Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia z Adamed Pharma S.A.

W TROSCE O CAŁĄ RODZINĘ

Kampania „Adamed Dla Rodziny” skierowana jest do całych rodzin, w tym także dzieci. Adamed Pharma od lat wspiera zdrowie całych pokoleń i szczególnie troszczy się o rodziny, realizując m.in. społeczne programy zdrowotne takie jak: „Głęboki Oddech”, „Odnaleźć Siebie”, „Serce na Nowo” czy „Adamed dla Seniora”.

Bezpłatne badania i porady medyczne. Program „Adamed dla Rodziny” zawita do kilku polskich miast

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Bezpłatne badania i porady medyczne. Program „Adamed dla Rodziny” zawita do kilku polskich miast - Portal i.pl

Więcej informacji na stronie głównej Express Bydgoski
Dodaj ogłoszenie