Awanse dla najlepszych, czyli Powiatowe Obchody Święta...

Awanse dla najlepszych, czyli Powiatowe Obchody Święta Policji

Iwona Matusiak

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Ten jeden dzień to dla wielu funkcjonariuszy okazja do świętowania i nagroda za codzienną służbę

Ten jeden dzień to dla wielu funkcjonariuszy okazja do świętowania i nagroda za codzienną służbę ©Iwona Matusiak

Swoją pracę wykonują z zaangażowaniem, dlatego co roku przyznawane są im awanse i odznaczenia. W Kcyni spotkali się policjanci z powiatu nakielskiego, aby wspólnie obchodzić swoje święto.
Ten jeden dzień to dla wielu funkcjonariuszy okazja do świętowania i nagroda za codzienną służbę

Ten jeden dzień to dla wielu funkcjonariuszy okazja do świętowania i nagroda za codzienną służbę ©Iwona Matusiak

Najpierw odbyła się część oficjalna uroczystości, a po niej rozpoczął się festyn rodzinny. - Przyjechaliśmy na uroczystości razem z synem, który podziwia pracę policjantów i twierdzi, że ten zawód wybierze w przyszłości - mówi pan Witold z Nakła. Wśród wielu atrakcji nie zabrakło prezentacji radiowozów, motocykli oraz sprzętu będącego na wyposażeniu policji. Uczestnicy festynu mogli poznać pracę technika kryminalistyki oraz obejrzeć pokaz tresury psów policyjnych.
Zaprezentowano również furgon profilaktyczno-edukacyjny, a funkcjonariusze z wydziału konwojowego przyjechali na festyn specjalnym autem tak zwaną „więźniarką”. W trakcie festynu znakowane były rowery. Było też Mobilne Centrum Monitoringu, liczne zabawy i konkursy dla dzieci. Ponadto swój dorobek artystyczny prezentowali twórcy ludowi. Oczywiście, nie zabrako lokalnych potraw, przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń działających na terenie gminy Kcynia.
Kontynuacją obchodów będzie msza święta w intencji policjantów i ich rodzin, która zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę 20 lipca w parafii pw. świętego Wawrzyńca w Nakle.
W tym roku wręczono 43 awanse, w tym jedna osoba awansowała na stopień podinspektora, dwie na komisarza, trzy na aspiranta sztabowego, dziewięć na starszego aspiranta, pięć na aspiranta, cztery na młodszego aspiranta, pięć na sierżanta sztabowego, jedna na starszego sierżanta, pięć na sierżanta, osiem na starszego posterunkowego.
Przedterminowo awansowali: Marek Kończal na stopień aspiranta sztabowego, Rafał Filosek na aspiranta i Justyna Andrzejewska na sierżanta sztabowego. Nagrodami Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nagrodzeni zostali: Gwidon Nitka, Adam Orlikowski, Jan Poźniak, Stefania Stawicka, Filip Fröhlke. Brązowy Medal za Zasługi dla Policji otrzymał Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Leszek Klesiński, a Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant” przyznano Dariuszowi Grzeszczakowi.
Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali: Dariusz Koniec (srebrny) oraz brązowe Dariusz Stoński, Rafał Makowczyński, Czesław Witkowski i Eligiusz Świtalski.
- Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich policjantów z terenu powiatu nakielskiego za wasze poświęcenie, gotowość do ponoszenia największych ofiar na rzecz społeczeństwa. Państwa praca nie jest oderwana od społeczeństwa, a w sposób istotny przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa. Za to dziękuję w imieniu samorządowców - powiedział podczas uroczystości Piotr Hemmerling, burmistrz Kcyni.
Najwyższe stopnie awansu otrzymali: na stopień podinspektora Kazimierz Żuchowski, na komisarza Monika Kachel-Wiśniewska i Barbara Kwaśniewska, na aspiranta sztabowego Dariusz Koniec, Janusz Płowaś i Mariola Sawicka, a na starszego aspiranta Tomasz Arndt, Sebastian Bembnista, Dawid Jakubiak, Renata Kowalska, Grzegorz Meller, Robert Sadowski, Rafał Skubiszewski, Stefania Stawicka i Czesław Witkowski.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo