Awans okupiony kontuzją

Maciej Mroczyński
Wczoraj w czwartym meczu ćwierćfinałowym PLK Anwil Włocławek pokonał na wyjeździe Pol- pharmę Starogard Gdański 84:76 i awansował do półfinału.

<!** Image 2 align=right alt="Image 115868" sub="Paul Miller (niebieska koszulka) we wczorajszym meczu zdobył 15 punktów Fot. Jarosław Czerwiński">Początek spotkania miał dramatyczny przebieg. Już w pierwszych trzech minutach trzy faule zaliczył Paul Miller, jedyny center włocławian. Igor Griszczuk postawił wszystko na jedną kartę i tuż przed końcem pierwszej odsłony wprowadził na parkiet mającego za sobą poważną kontuzję Stipe Modricia. Niestety, Słoweniec po zaledwie kilku minutach gry pechowo upadł na nadwerężone kolano, doprowadzając do odnowienia kontuzji, co prawdopodobnie wykluczy go z gry do końca sezonu. Przypomnijmy, żę podczas wcześniejszych meczów ćwierćfinałowych we Włocławku, rękę złamał Milos Paravinja.

Wyrównany pojedynek trwał do 25. minuty. Począwszy od połowy trzeciej kwarty farmaceuci nie radzili sobie z agresywnym, wysokim pressingiem włocławian, którzy przed ostatnią odsłoną odskoczyli na jedenaście punktów. Po pościgu Polpharmy na dwie minuty przed końcem Anwil prowadził tylko 74:72, ale w kluczowym momencie Ian Boylan trafił z sześciu metrów, a chwilę później Andrzej Pluta zdobył kolejne dwa punkty, pogrążając rywali.

• Polpharma - Anwil 76:84 (20:17, 22:25, 14:25, 20:17) - 1-3.

Polpharma: Tulijković 15 (3), Scott 14, Coleman 14, Eldridge 11 (1), Sulowski 6 (2) oraz Jarecki 12, Żurawski 4, Drewa 0.

<!** reklama>Anwil: Koszarek 19 (2), Miller 15, Boylan 14 (2), Brkić 8, Adams 2 oraz Pluta 11, Wołoszyn 9 (1), Gabiński 4, Modrić 2.

Nadal nie wiadomo z kim Anwil zagra w półfinale, bowiem Stal Ostrów pokonała wczoraj 97:96 Prokom i wyrównała stan rywalizacji na 2-2. Piąty mecz w Sopocie.

Fakty

• Wyniki ćwierćfinałów PLK: Pol- pharma - Anwil 76:84 (1-3), Atlas Stal - Prokom 97:96 (2-2), Czarni - Kotwica 107:96 po dogrywce (3-1).
  • Półfinały (od 19.04): Anwil Włocławek- Stal/Prokom, Turów - Czarni.