Zbigniew Biskupski

Zbigniew Biskupski

redaktorStrefa BiznesuWarszawa

380 materiałów

Od kiedy nastała III RP i wróciła gospodarka wolnorynkowa, jestem dziennikarzem ekonomicznym, zajmującym się tematyką biznesową, zwłaszcza w zakresie rynków finansowych oraz prowadzenia własnej firmy. Zawód dziennikarza uprawiam od 1978 roku – i mam to szczęście, że Opatrzność pozwoliła mi całe życie zawodowe robić to co lubię najbardziej, jednocześnie zarabiając na przyzwoite utrzymanie; w PRL-u byłem reporterem – przewędrowałem wzdłuż i wszerz ówczesne województwo suwalskie (zaczynałem w tygodniku „Krajobrazy”), a następnie całą Polskę. Staram się podejmować tematy, które mają praktyczny wymiar – nie tylko informują oraz wskazują na zagrożenia i szanse związane z wszystkimi nowościami; o ile to możliwe staram się Czytelnikom doradzać, wykorzystując swoje już 41. letnie doświadczenie dziennikarskie i życiowe oraz znajomość wszelkich meandrów gospodarki. Mówi się, że czas to pieniądz, ja dodaję –pieniądz to wiedza, zwłaszcza przyswojona szybciej od innych, co w ekonomii nazywa się rentą (premią) pierwszego. Tę zasadę stosuję też w swojej pracy, przygotowując materiały na witrynę www.strefabiznesu.pl, którą aktualnie redaguję.

W portalu tym publikuję swoje artykuły od początku pracy w Polska Press - od grudnia 2014 r., bezpośrednio po zakończeniu współpracy z wydawnictwem Wiedza i Praktyka, dla którego pisałem artykuły i redagowałem serwsy z zakresu podatków, finansów i prawa pracy, byłem też redaktorem naczelnym miesięcznika "Ekologia i Rynek". A jeszcze wczesniej kilkanaście lat pracowałem w wydawnictwie Infor, m.in. w "Gazecie Prawnej" (teraz "Dziennik Gazeta Prawna").

Dla odprężenia pisuję też czasami, głównie w mediach społecznościowych, o gotowaniu i winach (jestem fanem kuchni śródziemnomorskiej i hiszpańskich win, ale nie Rioja - jak większość Polaków - ale z regionu Ribera del Duero).

Rozwiń opis

Dodaj ogłoszenie