Atak Rosji na Ukrainę. Jak efektywnie pomagać uchodźcom

Materiał informacyjny VII Europejski Kongres Samorządów, 11 – 12 kwietnia 2022 r.
Udostępnij:
Już w najbliższy poniedziałek i wtorek (11-12 kwietnia) pod hasłem „Budowanie wspólnoty przyszłości” w Mikołajkach odbędzie się VII Europejski Kongres Samorządowy. W trakcie jednego z paneli eksperci będą zastanawiali się jak udzielić pomocy uchodźcom z Ukrainy i jaką rolę w tej pomocy odgrywają samorządy.

Na tegoroczną edycję Europejskiego Kongresu Samorządów zaplanowano dziesięć ścieżek tematycznych obejmujących ponad 110 wydarzeń – m. in. : Gospodarkę, Społeczeństwo, Innowacje, Biznes i Zarządzanie, Finanse i Zdrowie, Zrównoważony Rozwój. Jednak część wydarzeń zostanie poświęcona bezpośrednio toczącym się działaniom, bądź konsekwencjom wojny wywołanej przez Rosję na Ukrainie w wymiarze przede wszystkim lokalnym.

Jak podaje Straż Graniczna od 24 lutego, czyli dnia początku agresji Rosji, granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 2,4 miliona uchodźców z Ukrainy. Głównie są to kobiety i dzieci. Jak wskazują organizatorzy Europejskiego Kongresu Samorządowego, uciekinierzy od początku mogli liczyć na serdeczne przyjęcie nie tylko w Polsce, ale również w Rumunii czy Mołdawii.

W trakcie panelu „Jak skutecznie pomagać uchodźcom? Rola samorządów podczas kryzysu - cz. II” prowadzonego przez Igora Lisina, Wiceprezesa Zarządu Fundacja Ukraina, eksperci Konrad Fijołek, prezydent Miasta Rzeszowa, Marek Marian Iwasieczko, wójt Gminy Medyka, Ewelina Michniak, Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju, Miron Sycz, wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Franz Wolf, dyrektor, Austriacki Fundusz Integracji będą rozmawiali na temat obecnej sytuacji uchodźców. Jak wskazano w zapowiedzi panelu, spontaniczne akcje są coraz bardziej skoordynowane, a w pomoc włączyły się też samorządy. Eksperci skupią się na kilku głównych zagadnieniach.

– Jak rozwinie się obecna sytuacja i co należy zrobić, aby jak najefektywniej wykorzystać posiadane zasoby? Jakiego rodzaju rozwiązań na szczeblu rządowym i unijnym oczekują samorządy i organizacje pozarządowe? – wskazano.

Organizator Kongresu

Tu podaj tekst alternatywny

Głównym Partnerem VII Europejskiego Kongresu Samorządów jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Tu podaj tekst alternatywny

WIĘCEJ ZNAJDZIESZ NA:
www.forum-ekonomiczne.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Atak Rosji na Ukrainę. Jak efektywnie pomagać uchodźcom - Strefa Biznesu

Więcej informacji na stronie głównej Express Bydgoski
Dodaj ogłoszenie