Astoria do upadłego, Sokół wzleciał wyżej [zdjęcia]

Fa, zdjęcia Arkadiusz Wojtasiewicz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/55] Następne

W kolejnym meczu na szczycie I ligi koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz podejmowali w Artego Arenie trzeci zespół Rawlplug Sokół Łańcut i po trzech kolejnych zwycięstwach tym razem przegrali - 87:96 po walce.
Mało co, a powtórzyłaby się sytuacja z meczu z Polonią Leszno, w którym także we własnej hali podopieczni Grzegorza Skiby dogonili i przeskoczyli rywali po szaleńczej końcówce.
Z ekipą z Łańcuta bydgoszczanie przegrywali od początku meczu - 10:15 w 6:26 minucie. W połowie meczu "Asta" schodziła z 10 punktami straty. Po trzech kwartach było już 60:78, a w ostatniej odsłonie nawet 81:62 dla gości, czyli 19 "oczek" na plus.
Ale wtedy podopieczni Grzegorza Skiby zerwali się do pościgu i doprowadzili do stanu 80:84. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, który zrewanżowali się za porażkę z pierwszego meczu (73:95).
Obydwie drużyny zrównały się punktami (po 42), a Enea Astoria mimo porażki będzie liderem do niedzielnego południa, gdy zagra Śląsk Wrocław.
Najlepszym strzelcem Enea Astorii, podobnie jak w meczu we Wrocławiu, był Mikołaj Grod.
Enea Astoria Bydgoszcz - Rawlplug Sokół Łańcut 87:96 (18:24, 22:26, 20:28, 27:18).
Enea Astoria: Aleksandrowicz 11, Dłuski 9 (9 zb.), Grod 24 (7 zb.), Śpica 16 (7 zb., 4 as.), Nowakowski 9 (10 as., 4 zb.) oraz Kukiełka 9, Szyttenholm 4, Pochocki 1, Fatz 4.
W 26. kolejce Enea Astoria zagra na wyjeździe z zespołem Polfarmex Kutno (sobota, godz. 17.30).