Astoria Bydgoszcz grała w Siedlcach

Tadeusz Nadolski
Tomasz Czachorowski
Rywalem bydgoskiej drużyny w meczu awansem z czwartej kolejki I ligi był zespół SKK.

Niestety, gospodarze wygrali 72:61. Była to czwarta porażka z rzędu podopiecznych Konrada Kaźmierczyka.

W składzie Astorii zadebiutował rzucający Paweł Krefft (poprzednio Trefl Sopot), który zastąpił Kacpra Stalickiego. Ten drugi poprosił o rozwiązanie kontraktu i zamierza grać z II-ligowej drużynie R8 Basket Politechnika Kraków. Wczoraj od trenera Konrada Kaźmierczyka otrzymał 18,38 min (4 pkt, 1/3 z gry, 2/2 za 1).

Bydgoszczanie zaczęli nerwowo (tylko 5/12 za 2 w I kwarcie). W drugiej odsłonie złapali swój rytm gry (prowadzenie 23:20 objęli w 14 min). Przede wszystkim poprawili skuteczność (12/28 za 2 po 20 min) i coraz lepiej spisywali się na deskach (20-19). Gospodarze rozpoczęli II połowę od serii 7-0 (37:33). Ale potem już było punkt za punkt. I w tej wymianie nieco lepsi okazali się gospodarze. Kluczowe były „trójki” Rafała Sobiło,Rafała Króla, Kamila Czosnowskiego i Aarona Weresa w 34-36 min (62:50), w sumie 5/6 za 3 w IV kwarcie, a w całym meczu 9/23 (Asta 4/17).

SKK Siedlce - Astoria Bydgoszcz 72:61 (20:15, 10:18, 15:15, 27:13)
Astoria: Szyttenholm 16, Laydych 11, Gospodarek 7, Barszczyk 6, Dąbek 4, Czyżnielewski 4, Fatz 4, Krefft 4, Motel 3, Bierwagen 2.

W sobotę i niedzielę pozostałe mecze 4. kolejki. Noteć Inowrocław, w sobotę w Warszawie zagra z Legią (17.00).
W piątej kolejce Astoria w środę, 19.10, w Stargardzie zagra ze Spójnią (18.00).