Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
W hicie 22. kolejki I ligi koszykarzy Enea Astoria Bydgoszcz...

"Asta" zatrzymała Czarnych w Artego Arenie! [zdjęcia kibice + mecz]

W hicie 22. kolejki I ligi koszykarzy Enea Astoria Bydgoszcz podejmowała w Artego Arenie zespół SKT Czarnych Słupsk.
Rywale do Bydgoszczy przyjechali opromienieni serią siedmiu zwycięstw. Ale też mieli w pamięci to, że koszykarze Enea Astorii wygrali w pierwszym meczu w Słupsku 92:90.
Kibice "Asty" liczyli, że ich drużyna zatrzyma ten licznik rozpędzonych słupszczan. I nie zawiedli się, bowiem podopieczni Grzegorza Skiby już w pierwszej kwarcie "ustawili" sobie mecz, zaczynając od prowadzenia 24:17.
A 50:33 po I połowie to była solidna zaliczka na drugą cześć spotkania.
Po trzech kwartach koszykarze Enea Astorii byli "panami pełną gębą" Artego Areny, prowadząc różnicą 30 punktów (74:44)!
W ostatniej odsłonie bydgoszczanie zagrali już bez presji. Mimo przegranej kwarty (12:15) przebieg wydarzeń na boisku i wynik były pod kontrolą bydgoszczan.
Bydgoski zespół efektownie zatrzymał słupszczan, którzy przegrali w Artego Arenie po siedmiu zwycięskich meczach.
Enea Astoria Bydgoszcz - STK Czarni Słupsk 86:59 (24:17, 26:16, 24:11, 12:15).
Astoria: Aleksandrowicz 5 (6 zb.), Dłuski 17, Grod 19 (7/9 za dwa), Śpica 12 (4 zb.), Nowakowski 10 oraz Frąckiewicz 9 (6 zb., 7/8 wolne), Kukiełka 7, Szyttenholm 3 (5 zb.), Pochocki 4, Fatz 0.
Czarni: Jakubiak 16 (4/7 za trzy), Cechniak 4 (6 zb.), Kordalski 6 (5 zb.), Pełka 8 (5 zb., 4/6 wolne), Rduch 3 oraz Wieczorek 8, Długosz 3 (4/6 za dwa), Wyszkowski 7, Powideł 4, Sprengel 0.
Kolejny mecz Enea Astoria Bydgoszcz rozegra także w Artego Arenie - już w środę o godz. 19.00 z zespołem Jamalex Polonia 1912 Leszno.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU I KIBICÓW W ARTEGO ARENIE >>>>>

Polecamy

Sensacyjne prognozy na Paryż. Iga Świątek bez złotego medalu! Wirtualne szaleństwo