Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
We wtorek rozpoczęła się faza play-off w Energa Basket Lidze...

Artego ze Ślęzą już ma pod górkę [zdjęcia kibice + mecz]

We wtorek rozpoczęła się faza play-off w Energa Basket Lidze Kobiet. Artego Bydgoszcz (3) w ćwierćfinale rywalizuje ze Ślęzą Wrocław (6).

W sezonie zasadniczym 67:63 dla Artego na wyjeździe i 69:71 u siebie. Teraz, w 1. meczu ćwierćfinałowym w Artego Arenie, znowu porażka 61:69.

Artego zaczęło od 0:6. Słabo też Serbka Dragana Stanković (wybrana do pierwszej piątki sezonu zasadniczego), którą szybko zmieniła Karolina Poboży.

Pierwsze punkty dla Artego (4x1) zdobyła Ziomara Morrison, a pierwszy raz z dystansu trafiła Julie McBride (za trzy).
Mocną bronią przyjezdnych w I kwarcie były rzuty zza łuku (3x).

W połowie II kwarty po „dwójce” Stanković Artego doszło, na 22:23, a potem po „trójce” Elżbiety Międzik i po dwóch wolnych McBride pierwsze prowadzenie (27:25).

Od 31:29 (Morrison 2) kontrolę nad wynikiem przejęła Ślęza. A równo z syreną rzutem za trzy Karina Szybała, była zawodniczka Artego, wyprowadziła przyjezdne na 39:33.

W III kwarcie przy stanie 39:46 po faulu Marissy Kastanek parkiet musiała opuścić Agnieszka Szott-Hejmej, która już nie wróciła do gry. A koleżanki nie odrobiły strat i Artego w 1/4 finału przegrywa 0-1,

Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 61:69 (15:20, 18:19, 13:14, 15:16).

Artego: Międzik 6 (4 as.), Szott-Hejmej 1, McBride 14 (6 zb.), Stanković 10 (6 zb.), Morrison 14 (9 zb.) oraz Poboży 8, Hornbuckle 2, Radocaj 4, Kuczyńska 2, Kocaj.

Ślęza: Szybała 6, Burdick 11 (12 zb.), Colson 5, Udodenko 14 (7 zb.), Kastanek 13 oraz Palenikova 8, Dikeoulakou 12 (4 as.), Miletić, Dobrowolska, Marciniak.

W środę w Artego Arenie drugie spotkanie, początek o 18.00 (transmisja na kanale Multisportlive na YouTube i Facebooku).

Do półfinału awansuje zespół, który wygra trzy spotkania. Trzeci (i ew. czwarty) mecz w sobotę i niedzielę we Wrocławiu. Termin 5. meczu to 10 kwietnia (Bydgoszcz).