Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Po dwóch wygranych na początek sezonu EBLK (w Lublinie i w...

Artego w EuroCup. Double-double Laury Miskiniene [zdjęcia]

Po dwóch wygranych na początek sezonu EBLK (w Lublinie i w Bydgoszczy) oraz przegranej w Krakowie przyszedł czas EuroCup.

W czwartkowy wieczór koszykarki Artego Bydgoszcz podejmowały rywalki z rumuńskiego ACS Sepsi SIC.

Po I połowie gospodynie prowadziły 15 punktami (52:37); najwięcej na koncie miałyJennifer O’Neal 18 pkt (w sumie 20), Laura Miskiniene 11 (z 18 zbiórkami zaliczyła double-double) i Kateryna Rymarenko 10. Swoje dorzuciła też Elżbieta Międzik (11).

Po wznowieniu gry bydgoszczanki kontrolowały sytuację, ale pozwoliły rywalkom na zmniejszenie dystansu. Na 45 sek przed końcem Jovana Pasic rzuciła za trzy i było tylko 72:67. Trener Sepsi na 22 sek przed końcem wziął czas, ale wynik już się nie zmienił.

Aż cztery koszykarki Artego spędziły na parkiecie ponad 32 minuty. Zespół nadal bez kontuzjowanej Shante Evans.

Artego Bydgoszcz - ACS Sepsi SIC 72:67 (29:19, 23:18, 14:9, 6:21).

Artego: O’Neill 20 (3), Miskiniene 17, 18 zb., Kiesel 8, 14 as., Międzik 11 (2), Poboży 4 oraz Rymarenko 10 (2), Michałek 2.

Sepsi: Mandache 17 (1), Givens 13 (1), Godri-Parau 12 (1), Butler 4, Topuzović 2 oraz Kelley 14 (1), Pasic 5 (1), Vucetić 0.

W innym meczu grupy E, rozegranym w środę: Galatasaray Stambuł - Lulea BBK 74:55 (w drużynie gospodyń Dragana Stanković, była zawodniczka Artego, z 3 pkt).

W 2. kolejce Artego zagra w Szwecji z Lulea BBK (23 października, środa, 19.00).

Tymczasem już w niedzielę o 18.00 w 4. kolejce EBLK Artego znowu zagra w Artego Arenie. Rywalem podopiecznych Tomasza Herkta będzie 1KS Ślęza Wrocław.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU ARTEGO W EUROCUP >>>>>

Polecamy

Po trzy kluby z Niemiec i Włoch, a przedstawiciel Belgii po 31 latach w półfinałach

Falstart mistrzyni. Wybrała pokaz mody zamiast rzucanie. W rytmach Patointeligencji