0 1 połowa

Korona Kielce

2

2 1 połowa

• Koniec meczu. Korona Kielce wywozi z Gdyni komplet punktów po pokonaniu Arki )2:1). Na trafienia Felicio Brown Forbesa i Adnana Kovacevicia (z rzutu karnego) w pierwszej połowie odpowiedział Rafał Siemaszko

• Zblokowane dośrodkowanie Adama Marciniaka przynosi rzut rożny. Piłkę wrzuconą z narożnika pewnie chwyta Michał Miśkiewicz.

• Maciej Górski poszedł na przebój i zdecyduje się na strzał zza pola karnego. Został zablokowany, a po chwili Ivan Jukić wywalczył korner. Adam Marciniak wyjaśnia sytuację.

• Kibicom Arki nie podoba się, że bramkarz Korony zwleka z wybiciem "piątki". Sędzia nie zdecydował się sięgać po żółtą kartkę za grę na czas.

• Kontra Arki przerwana przez Olivera Petraka. Ostatecznie grę od bramki wznawia Michał Miśkiewicz.

• Paweł Raczkowski dolicza 5 minut.

• Gra wznowiona.

Od razu dalekie zagranie do Macieja Górskiego, którzy trzyma piłkę boisko narożnika. Zyskał jednak aut.

• Na domiar złego, na boisko została rzucona petarda hukowa. Bardzo blisko Łukasza Kosakiewicza...

• Ognjen Gnjatić przerywa akcję Michała Janotę wybiciem poza linię boczną. Jeszcze ucierpiał defensor gospodarzy. Konieczna jest pomoc sztabu medycznego.

• Maciej Górski wchodzi na ostatnie minuty w miejsce Felicio Browna Forbesa, strzelca pierwszego gola w tym spotkaniu.

• Damian Zbozień niedokładnie centruje w pole karne. Nie znalazł żadnego z trzech adresatów będących w polu karnym gości.

• Seria będzie podtrzymana?

• 8/4 Strzały/strzały celne 11/5

• Bartosz Rymaniak wcielił się w Arjena Robbena, łamiąc akcję ze skrzydła w pole karne. Za mocno wypuścił sobie piłkę, co chcieli wykorzystać gospodarze. Bezskutecznie.

• Kolejna próba Rafała Siemaszki. Tym razem został zablokowany w polu karnym.

• "Żółtko" na koncie Adama Dei za faul. On, podobnie jak Michał Janota, nie zagra w następnej kolejce.

• 6 111 widzów na stadionie.

• Michał Janota posyła "świeco-lagę" do Rafała Siemaszki, który po przyjęciu pilki podaje do kolegi. Ten od razu przerzuca ciężar gry na prawą stronę do Adama Dei, który wstrzelił piłkę w pole karne do Siemaszki, a ten dokładając odpowiednio nogę kieruje piłkę do siatki!

• ARKA ŁAPIE KONTAKT! RAFAŁ SIEMASZKO!!!

• W obeiktywie

• Felicio Brown Forbes urwał się rywalowi, po czym decyduje się na strzał z dystansu. Kilka metrów obok bramki.

• Piotr Malarczyk zmienia Marcina Cebulę.

• Rafał Siemaszko na spalonym. Na razie nic nie wniósł do gry.

• Dalekim zagraniem Matej Pućko chciał uruchomić Felicio Browna Forbesa. Ten nie zorientował się w sytuacji. Pavels Steinbors z "piątki".

• Przerwa w grze.Na murawie leżą Nabil Aankour i Oliver Petrak, którzy zderzyli się w walce o piłkę.

• ... a za Michała Nalepę pojawia się Rafał Siemaszko. .

• Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Nabil Aankour wchodzi za Maksymiliana Banaszewskiego...

• Żółta kartka dla Michała Janoty za ostry faul na Ognjenie Gnjaticiu. Nie zagra on w następnej kolejce.

• Po chwili anemiczne uderzenie Olivera Petraka chwyta Pavels Steinbors.

• Adam Marciniak wybija piłkę po centrze Łukasza Kosakiewicza na dalszy słupek.

• Przewinienie Adama Dei na Ivanie Jukiciu. Rzut wolny z lewej strony, blisko linii bocznej.

• Maksymilian Banaszewski poradził sobie z Bartoszem Rymaniakiem po zagraniu na obieg. Skutecznie kapitana gości zaasekurował Adnan Kovacević, ale ucierpiał w tym starciu.

• Łukasz Kosakiewicz wygrywa pojedynek jeden na jeden z Luką Zarandią we własnym polu karnym.Gdyby nie ta interwencja, to Gruzin znalazłby się sam na sam z bramkarzem!

• Adam Marciniak traci piłkę na lewej flance, co chciała wykorzystać Korona. Do drugiej linii cofnął się Felicio Brown Forbes, który podaje na wolne pole do Marcina Cebuli. Ten został uprzedzony przez Lukę Maricia.

• Świetne prostopadłe podanie Michała Nalepy między stoperów do Macieja Jankowskiego. Ten za szybko zabrał się w pole karne... bez piłki, zostawiając ją za sobą. Wykorzystali to defensorzy Korony.

• Pavels Steinbors z trudem odbija piłkę po atomowym uderzeni Mateja Pućki z ostrego kąta!

• Akcja Arki lewą stroną przynosi rzut rożny. Złe rozegranie zapoczątkowało kontrę, którą za linią środkową przerywa... Luka Zarandia. Przeszkodził Łukaszowi Kosakiewiczowi.

• W odpowiedzi na solową akcję zdecydował się Ivan Jukić. "Łamie" akcję z lewego skrzydła na środek i wbiega w pole karne. Jego strzał zostaje zablokowany, a Matejowi Pućce ucieka piłka po złym przyjęciu.

• I jeszcze jeden, po interwencji Adnana Kovacevicia. Bez zagrożenia pod bramką Michała Miśkiewicza.

• I jeszcze jeden aut dla piłkarzy Zbigniewa Smółki, teraz na wysokości pola karnego Korony. Goście radzą sobie z wyrzutem Damiana Zbozienia. Po chwili rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Pojedynek biegowy Ivana Jukicia z Damianem Zbozieniem. Górą obrońca Arki, który jeszcze nabił rywala. Aut dla gospodarzy.

• Gdynianie zaczynają drugą kwadranse!

• Wracamy do Gdyni gdzie kończy się przerwa w meczu Arka - Korona. Po pierwszych trzech kwadransach goście prowadzą po golach Felicio Browna Forbesa i Adnana Kovacevicia z rzutu karnego .

• Koniec pierwszej połowy. Stałe fragmenty gry daję Koronie dwubramkowe prowadzenie w Gdyni. Gole strzelali Felicio Brown Forbes po centrze z rzutu rożnego i tuż przed przerwą Adnan Kovacević z rzutu karnego.

• +3' ADNAN KOVACEVIĆ NIE MYLI SIĘ!!!

Uderza mocno przy lewym słupku. Pavels Steinbors wyczuł jego intencję, ale nie zdołał odbić piłkę!

• +3' Rzut rożny dla Korony. Zrobiło się zamieszanie i gwizdek sędziego - rzut karny! Maksymilian Banaszewski nieprzepisowo przytrzymywał Olivera Petraka!

• +2' Maciej Jankowski źle opanował piłkę w narożniku pola bramkowego. Wykorzystał to Michał Miśkiewicz, który łapie futbolówkę.

• +1' Po chwili próbował Michał Janota zskoczyć uderzeniem z woleja. Blokuje jego strzał Adnan Kovacević.

• Adam Deja uderza daleko od bramki gości.

• Wymuszona zmiana. Łukasz Kosakiewicz zastępuje kontuzjowanego Michaela Gardawskiego.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Michael Gardawski, który mocno ucierpiał w starciu z rywalem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Tym razem sędzia użył gwizdka. Dopatrzył się przewinienia Felicio Browna Forbesa na Luce Mariciu.

• Kibice gospodarzy domagają się rzutu karnego po rzekomym faulu Michaela Gardawskiego na Maksymilianie Banaszewskim. Sędzia nakazał jednak grać dalej.

• Strata Adama Dei na ok. 30. metrze zapoczątkowała kontrą Korony. Anemicznym strzałem zza linii 16. metra finalizuje Felicio Brown Forbes w środek bramki, czym ułatwił interwencję Pavelsowi Steinborsowi.

• Nie ma gola dla Arki! Piłka po pinballu w polu karnym gości spada pod nogi Luki Zarandii. Ten ustawił sobie do strzału, po czym posyła obok bezradnego Michała Miśkiewicza. Przed linią bramkową Michael Gardawski wślizgiem blokuje próbę Gruzina!

• I jeszcze jeden korner. Radzą sobie z nimi piłkarze Gino Lettieriego.

• Luka Zarandia był bliski wyrównania! Urwał się na prawym skrzydle Michaelowi Gardawskiemu, po czym wbiegł w pole karne! Uderza w stronę bliższego słupka, ale Michał Miśkiewicz odbija piłkę na rzut rożny!

• Kostarykanin urwał się spod krycia rywali i wykorzystuje bardzo dobre dośrodkowanie Mateja Pućki z narożnika. Uderzeniem głową z kilku metrów pokonuje Pavelsa Steinborsa!

• KORONA NA PROWADZENIU! FELICIO BROWN FORBES!!!

• Ivan Jukić nie był w stanie poradzić sobie z Damianem Zbozieniem, ale zyskał rzut rożny.

• Felicio Brown Forbes pada na murawę po kontakcie z Damianem Zbozieniem. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• W pojedynku Ivana Jukicia z Luką Mariciem na prawej stronie górą był obrońca Arki. Goście mają jednak aut na wysokości "szesnastki".

• Zagranie na "zapalenie płuc" do Maksymiliana Banaszewskiego było z góry skazane na porażkę. Michał Miśkiewicz wznawia grę od bramki.

• Przewinienie Frederika Helstrupa kilka metrów od narożnika własnego pola karnego. Ucierpiał Felicio Brown Forbes.

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia.

• Ajjj. Dobre dośrodkowanie w pole karne do Olivera Petraka, który chciał głową zgrać do Felicio Browna Forbesa. Kostarykanin nie miał szans, by "zamknąć" akcję, a jeszcze pokazywał, że był popychany przez rywala. Sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• Dalekie zagranie Luki Maricia przed pole karne rywala do Maksymiliana Banaszewskiego. Faulował on... Bartosza Rymaniaka.

• Jakub Żubrowski skosił Lukę Zarandię. Żółta kartka i wolny przyszły weekend - to czwarte upomnienie w tym sezonie.

• Gdynianie radzą sobie z wrzutką Mateja Pućki.

• Znowu przewinił debiutant w barwach gospodarzy. Chcąc wybić piłkę trafił w głowę Olivera Petraka. Rzut wolny dla gości ok. 30 metrów od bramki.

• Zdaniem sędziego Maksymilian Banaszewski faulował Bartosza Rymaniaka w akcji ofensywnej.

• Nie wyszło lewą, to Arka spróbowała zaatakować prawą flanką. Podanie na wolne pole dostaje Luka Zarandia, ale dobrze ustawiony Michael Gardawski nie dał się ograć rywalowi. Dodatkowo Gruzin faulował.

• Adam Marciniak w roli lewoskrzydłowego chciał w pełnym biegu dośrodkować w pole karne do Macieja Jankowskiego. W ostatniej chwili powstrzymał go wracający Matej Pućko.

• W odpowiedzi Arka. Jednak piłka po centrze z bocznego sektora w pole karne pada łupem Michała Miśkiewicza.

• Kolejny raz z dystansu próbuje Marcin Cebula. Nieudanie.

• Przerwa w grze. Na boisku leży Matej Pućko, który w walce o górną piłkę z Maksymilianem Banaszewskim spadł jak z wysokiego konia. Konieczna jest pomoc sztabu medycznego.

• Po chwili kolejne przewinienie, tym razem Adama Marciniaka na Bartoszu Rymianakowi. Po rzucie wolnym piłkę przejmuje Marcin Cebula, ale strzela wysoko nad bramką.

• Ostre starcie Damiana Zbozienia. Sędzia nie miał wątpliwości - żółta kartka.

• Prosta strata gospodarzy w środku pola. Kielczanie chcieli to wykorzystać dalekim zagraniem na wolne pole do Felicio Browna Forbesa. Niedokładnie.

• Na gwizdek Pawła Raczkowskiego rozpoczyna się pierwsza połowa!

• 93. urodziny świętuje Gdynia

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej górą byli kielczanie, którzy wygrali 2:. Na trafienia Elii Soriano i Zlatko Janjicia odpowiedział Damian Zbozień z rzutu karnego.

Jak będzie dzisiaj?

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Dwa "oczka" tracą do będącego piętro wyżej Zagłębia Lubin, a do dziewiątej Wisły Kraków - cztery.

Z kolei kielczanie, którzy mają o 6 punktów więcej od Arki, są na 7. miejscu. Taki sam dorobek mają Piast i Pogoń, a czwarty Lech - 33. Zatem komplet punktów może pozwolić awansować nawet tuż za podium.

• Rezerwowi Arki Gdynia: Marcin Staniszewski - Adam Danch, Tadeusz Socha, Michael Olczyk, Nabil Aankour, Jan Łoś, Rafał Siemaszko

Rezerwowi Korony Kielce: Jakub Osobiński - Piotr Malarczyk, Maciej Górski, Ken Kallaste, Łukasz Kosakiewicz, Wato Arweładze, Oktawian Skrzecz.

• Witamy i zapraszamy do Gdyni, gdzie już za 20 minut Arka zmierzy się z Koroną Kielce!