Anwil nie wykorzystał atutu własnej hali

Maciej Mroczyński
Wczoraj w 6. kolejce Pucharu ULEB Anwil Włocławek przegrał na własnym parkiecie z FMP BC Zeleznik 78:85 (17:19, 17:27, 20:19, 24:20)

<!** reklama right>Włocławianie przystąpili do spotkania bez środkowego Otisa Hilla, który doznał urazu kolana na ostatnim treningu i czeka go dwutygodniowa przerwa. Brak Hilla ograniczył opcje Anwilu w ataku, zwłaszcza, że pieczołowicie pilnowany był Andrzej Pluta. Ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Mark Dickel, ale to nie wystarczyło, żeby pokonać lidera grupy.

Na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty zarysowała się przewaga gości. Wynik „uratował” świeżo wprowadzony na parkiet Mladen Soskić, który rzucił dwie „trójki” po rząd i tylko dzięki niemu po pierwszych dziesięciu minutach Anwil przegrywał zaledwie dwoma oczkami.

Gorzej układało się włocławianom w drugiej kwarcie - przez pierwsze trzy minuty zdobyli zaledwie jeden kosz. Na trzy minuty przed końcem Serbowie prowadzili już 15 punktami. Pod koniec tej części, po akcjach Hajrićia i Gatisa Jahovicsa przewaga rywala zmalała do siedmiu punktów, ale ostatnie sekundy pierwszej połowy należały do gości. Najpierw akcję całego zespołu wykończył Marko Djerasimović, a niemal z syreną trójkę zdobył Branko Cvetković i Anwil do przerwy przegrywał 34:46.

Anwil dobrze rozpoczął trzecią kwartę i po minucie gry przewaga stopniała do dziewięciu punktów. Potem jednak podopieczni Dawida Dedka przez pięć minut nie potrafili zdobyć kosza i miejscami przewaga Serbów wynosiła 19 oczek.

Pościg Anwilu w ostatniej kwarcie sprawił, że w 19. min było sześć punktów straty. Nadzieję miejscowi stracili na dwadzieścia sekund przed końcem, gdy z dystansu spudłował Zbigniew Białek.