Anglia pokazała Europie lwi pazur

Tadeusz Nadolski
Aż trzy drużyny angielskie znalazły się w czwórce najlepszych klubowych zespołów Starego Kontynentu.

Po wczorajszych meczach ćwierćfinałowych piłkarskiej Ligi Mistrzów do Manchesteru United i Chelsea, które awans do półfinału wywalczyły we wtorek, dołączył Liverpool. Stawkę uzupełnił AC Milan.

<!** reklama left>W przypadku The Reds rewanż był właściwie formalnością, bowiem w pierwszym meczu zdobywca Pucharu Europy w 2005 roku pokonał na wyjeździe PSV Eindhoven 3:0. Trudno więc było się spodziewać, by taka zaliczka nie wystarczyła. Tym bardziej, że kilka miesięcy temu w fazie grupowej Anglicy zremisowali w Eindhoven bezbramkowo, by u siebie wygrać 2:0. I rzeczywiście, niespodzianki na Anfield Road nie było. Liverpool wygrał 1:0.

Zupełnie inna sytuacja była w Monachium, gdzie Bayern podejmował AC Milan. Po pierwszym spotkaniu zakończonym wynikiem 2:2 trudno było wskazać faworyta tej konfrontacji. Goście rozpoczęli mecz fantastycznie, bowiem zaledwie w ciągu 4 minut (27 i 31) Olivera Kahna pokonali Seedorf i Inzaghi. W II połowie wynik (0:2) już się nie zmienił.

Bayern w LM i PZP spotkał się z Milanem po raz czwarty i... po raz czwarty został wyeliminowany.