„Ale co? Deszczowe H2O”.

„Ale co? Deszczowe H2O”. Zapraszamy na nowy odcinek!

Partner cyklu: MWiK Bydgoszcz

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Bydgoszcz stale się rozbudowuje, ale przez to ograniczamy tereny zielone i deszcz nie ma się gdzie podziać, tylko spływa strumieniami po ulicach. Jak temu zaradzić? Odpowiedź w naszym programie.
- Źle pojęta urbanizacja doprowadziła do betonowania i asfaltowania wszystkiego co się da, bo tak jest wygodniej i nowocześniej. Ale jest to też sprzeczne z naturą i okazało się, że zamiast dać nam korzyści, takie postępowanie dało nam warunki niesprzyjające dla człowieka. Dlatego w koncepcjach planowania przestrzennego i rewitalizacji starych terenów musimy wrócić do natury - mówi Stanisław Drzewiecki, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy.

MWiK zapewnia, że miasto, mimo intensywnego rozwoju, może stać się bardziej odporne na zmiany klimatu, przejawiające się naprzemiennymi suszami i ulewami. Woda opadowa może być bezpiecznie gromadzona, by można ją było później wykorzystać w okresach niedoboru. A to wszystko dzięki rozpoczętemu już projektowi pn. Budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej i dostosowanie sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych na terenie miasta Bydgoszczy.

Na czym polega innowacyjność tego przedsięwzięcie? I co wspólnego ma beczka pod rynną z nowoczesnym placem zabaw z systemem gromadzenia i odprowadzania wody? Na te pytania w najnowszym odcinku naszego nowego cyklu „Ale co? Deszczowe H2O” odpowie Jacek Zalewski, dyrektor biura projektowego Ove Arup&Partners. Zapraszamy do oglądania!

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]