„Ale co? Deszczowe H2O” odc. 12: Jedyny taki projekt

„Ale co? Deszczowe H2O” odc. 12: Jedyny taki projekt

Artykuł sponsorowany

Aktualizacja:

Express Bydgoski

„Ale co? Deszczowe H2O” odc. 12: Jedyny taki projekt
„Ale co? Deszczowe H2O” odc. 12: Jedyny taki projekt
To już ostatni odcinek naszego programu. Podsumowujemy w nim szczegóły projektu przebudowy i modernizacji kanalizacji deszczowej na terenie Bydgoszczy.

Przez kilka miesięcy przedstawialiśmy naszym widzom założenia projektu pn. „Budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej i dostosowanie sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych, na terenie miasta Bydgoszczy”. Choć jego zakończenie planowane jest na rok 2021, już doczekał się nagród, wyróżnień i wielu pozytywnych opinii w kraju i za granicą. Co jest w nim tak wyjątkowego, że zasłużył na takie uznanie?

- Bydgoski projekt zagospodarowania wód opadowych jest projektem innowacyjnym i nietypowym, wyróżniającym się na tle innych tego typu projektów w kraju. Jako jedyny analizuje problematykę zagospodarowania wód opadowych w skali całego miasta i zmienia dotychczasową błędną filozofię traktowania wód opadowych, polegającą na budowaniu coraz większych kanałów, żeby jak najszybciej się tej wody pozbyć. My poszliśmy w innym kierunku, wodę deszczową chcemy gromadzić w zbiornikach retencyjnych i później ją wykorzystać lub odprowadzić gdy opady już zanikną - mówi Stanisław Drzewiecki, prezes MWiK.

Ale to nie jedyny powód, dla którego projekt realizowany przez bydgoskie wodociągi jest tak wyjątkowy. Czym jeszcze się wyróżnia? Czego mogą się uczyć od nas inne miasta? Odpowiadamy w naszym programie!


Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo