2 1 połowa

Cagliari Calcio

0

0 1 połowa

• Federico Le Penna nie doliczył nawet sekundy i kończy mecz! AC Milan pewnie pokonuje Cabliari (3:0). Bramki strzelili Ceppitelli (samobój), Paqueta (obaj w pierwszej połowie) i Krzysztof Piątek po zmianie stron.

• Conti w roli prawoskrzydłowego centruje niemal z linii końcowej w pole karne. Cragno chwyta piłkę.

• Chóralne śpiewy kibiców Rossonerich. Czekają na ostatni gwizdek sędziego.

• Przyjezdni dążą do strzelenia gola kontaktowego. Nabijają statystyki rzutów rożnych (5 przy dwóch Milanu), ale pudłują na potęgę. Pavoletti przenosi piłkę nad poprzeczką z kilkunastu metrów.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Donnarummy.

• Borini przydał się w defensywie, przerywając akcję Barelliego. Jednak goście mają rzut rożny.

• * Oglądać przy włączonym dźwięku *

• Filip Bradaric zastępuje Joao Pedro. To ostatnia zmiana w ekipie gości.

• Jak to mógł spudłować Suso! W sytuacji sam na sam z Cragno uderza technicznie, z bliska, obok lewego słupka! To powinien być gol!

• Dalekie zagranie na wolne pole do Pavolettiego było skazane na porażkę. Donnarumma wznawia grę z "piątki".

• ... a w Cagliari w miejsce Artura Ionity pojawia się Kiril Despodov.

• Zmiany. Fabio Borini wchodzi za Hakana Calhanoglu...

• GOL KRZYSZTOFA PIĄTKA

• Żółta kartka dla Paolo Farago. To pierwsze indywidualne upomnienie w tym spotkaniu.

• Cutrone uderza z pola karnego ok. metr obok prawego słupka.

• Paeuta na spalonym. Jeszcze faulował Srnę.

• To nie jest wieczór Calhanoglu! W "szesnastce" dostaje świetne podanie od Suso, ale uderzenie z bliska odbija Cragno!

• Alessandro Deiola wchodzi za Simone Padiona.

• ... a Andrea Conti zmienia Davide Calabrię

• Podwójna zmiana w Milanie. Za Krzysztofa Piątka pojawia się Patrick Cutrone...

• "Świeca" do Krzysztofa Piątka, który poradził sobie z Cepittellim. Jego strzał odbił Cragno, ale piłka spada po nogi Calhanlogu. Jego uderzenie odbija bramakrz Cagliari, i do "pustaka" skierował ją Pistolero!

• PIO! PIO! PIO! KRZYSZTOF PIĄTEK TRAFIA DO SIATKI!!!

• Krzysztof Piątek przebiegł środkiem kilkanaście metrów i podaje na lewą stronę do Calhanolgu. Temu odskoczyła piłka przy linii 16. metra.

• To powinien być gol kontaktowy! Najpierw uderzenie Joao Pedro paruje Donnarumma, a dobitka obija poprzeczkę!

• 9/5 Strzały/strzały celne 2/1

• Farago na prawej stronie. Nie udało mu się ograć w ofensywie Paquety. Donnarumma wznawia grę od bramki.

• Po dwójkowej akcji na strzał z dystansu zdecydował się Calhanoglu. Zupełnie nieudana próba.

• Po strzelonej bramce Paqueta oddał hołd piłkarzom Flamengo

• Z kontrą lewą flanką ruszył Kessie. Podaje na środek, na 25. metr do Krzysztofa Piątka, który uderza z "dropsztyka" nad bramką Cagliari.

• Obrona Milanu radzi sobie z wrzutką Barelliego. Jeszcze z prawej strony próbował centrować Srna, ale zablokował go Rodriguez.

• Padoin faulowany blisko lewego narożnika bramki gospodarzy. Może być groźnie.

• Bardzo niecelny strzał Calabrii z dystansu. Piłka poszybowała kilka metrów nad poprzeczką.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Koniec pierwszej połowy. AC Milan prowadzi z Cagliari )2:0) po bramkach Cepittelliego (samobój) i Paquety.

• Ładna dwójkowa akcja Calabrii z Suso. Pierwszy z wymienionych dostaje dobre podanie zwrotne w tempo, ale przy ograniu Pisacane wmieszał się w to Cragno.

• Po chwlii Hiszpan zagrywa fałszem diagonalnie do Calhanolgu. Piłka poleciała bardziej po łuku w stronę bramki niż cięciwie.

• Dalekie zagranie na wolne pole do Suso. Ten przejmuje piłkę przed Pisacane, ale poślizgnął się, co wykorzystał defensor Cagliari.

• Padoin centruje w pole karne, ale dobrze interweniuje Donnarumma.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Romagnoli, który ucierpiał w starciu z Joao Pedro.

Wydaje się, że obrońca Milanu może kontynuować grę.

• Ceppitelli wyskakuje najwyżej do wrzutki Barelli z narożnika. Główkuje daleko od bramki Donnarummy.

• Po chwili Padoin zdecydował się na strzał z lewej strony pola karnego. W ostatniej chwili zablokował go Kessie. Korner dla Cagliari.

• Miękkie zagranie Padolina w pole karne gospodarzy... nie znajduje adresata. Donnarumma wznawia grę z "piątki".

• Cragno broni strzał Calhanoglu zza pola karnego. Piłka leciała w sam środek bramki, więc bramkarz Cagliari miał ułatwione zadanie.

• Calabria kolejny raz podłączył się do akcji ofensywnej. Jego dośrodkowanie na dalszy słupek było mocno przeciągnięte.

• W odpowiedzi dogodną okazję nie wykorzystał Joao Pedro! Jego strzał instynktownie odbija Donnarumma!

• Dalekie zagranie na wolne pole do Calhanoglu. Ten, zdaniem sędziego, faulował w ofensywie Pisacane.

• Ajjj! Krzysztof Piątek marnuje "setkę"! Znalazł się w sytuacji sam na sam z Cragno, ale jego uderzenie zdołał odbić bramkarz Cagliari! Nie wyszła podcinka...

• Świetne dośrodkowanie Calabrii na dalszy słupek do Brazylijczyka, który "zamknął" akcję uderzeniem bez przyjęcia!

• GOL! LUCAS PAQUETA!!!

• Teraz Paqueta wrzuca w "szesnastkę". Górą obrońcy Cagliari.

• Krzysztof Piątek przejmuje piłkę na 30. metrze od bramki gości z rywalem na plecach. Zagrywa na prawą flanką do Suso, ale ten przegrywa pojedynek jeden na jeden z Pellegrinim.

• Błąd Cagliari w ofensywie zapoczątkował kontrę. Kessie przebiegł z piłką ok. 30 metrów, ale jego strzał pozostawia wiele do życzenia. Kilka metrów obok bramki.

• Gospodarze idą za ciosem. Tym razem na prawym skrzydle pojawił się Calhanoglu. Centruje na bliższy słupek do Krzysztofa Piątka, ale szybszy był Ceppitelli.

• Cragno z trudem odbija przed siebie piłkę po atomowym uderzeniu Suso, ale tą interwencją "nabił" Ceppitelliego i piłka wpadła do siatki!

• CO ZA PECH LUKI CEPPITELLIEGO! SAMOBÓJ!!!

• W odpowiedzi próba dwójkowej akcji Barelli z Pavoletim przed "szesnastką" Milanu. Podanie pierwszego z wymienionych było dość mocne, a kolega głową zgrał z powrotem bardzo niedokładnie.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

• Calhanoglu "łamie" akcję z lewej flanki do środka, po czym uderza mocno w stronę lewego dolnego rogu. Wyciągnięty jak struna Cragno odbija piłkę na rzut rożny!

• Suso w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne. Nie dość, że dośrodkowanie było przeciągnięte, to jeszcze piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Faul taktyczny Ionity na Bakayoko blisko pola karnego gospodarzy. Reprezentant Mołdawii niezgodnie z przepisami wygarnął piłkę i już składał się od oddania strzału. Uprzedził go gwizdek sędziego.

• Do akcji ofensywnej gości podłączył się Parago. Zdaniem sędziego faulował Paquetę.

• Kessie przejmuje piłkę na ok. 30. metrze i podaje w pole karne do Krzysztofa Piątka. Na linii znalazł znalazł się jednak Pisacane. który przejmuje piłkę.

• Gwizdek sędziego i pierwsza polowa rozpoczęta!

• Obie ekipy już na murawie. Czas na O Generosa, czyli hymn Serie A.

• Szał na San Siro

• W rundzie jesiennej obie ekipy podzieliły się punktem po remisie (1:1). Na trafienie Joao Pedro odpowiedział Gonzalo Higuain.

Warto odnotować, że na San Siro Cagliari jeszcze nigdy nie wygrało. Na 14 spotkań aż 13 razy schodziła z boiska pokonana. Jedyny remis miał miejsce... 17 października 1999 r.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania celują w europejskie pucharu i są na dobrej drodze, by w przyszłym roku zagrać w Lidze Mistrzów lub Lidze Europy. W 22 spotkaniach zdobyli 36 punktów, co daje obecnie 7. miejsce w tabeli. "Piętro" wyżej jest Lazio (38), czyli obecnie ma prawo gry w eliminacjach LE. Taki sam dorobek punktowy co rzymianie ma AS Roma i Atalanta. Zatem dzisiejsze zwycięstwo pozwoli wskoczyć na czwarte miejsce, dające prawo gry w fazie grupowej LM (trzeci Inter ma 43 punktów, drugie Napoli 52 i Juve 63)

Z kolei goście, w barwach którego od nowego sezonu będzie grać Sebastian Walukiewicz, zamierza powiększyć przewagę na strefą spadkową. 21 punktów daje obecnie 15. lokatę, a do otwierającego "czerwoną strefę" Empoli ma 3 "oczka" zapasu. Wygrana w Mediolanie pozwoli zamienić się punktami ze SPAL

• Rezerwowi Cagliari: Arceti, Rafael - Bradarić, Cerri, Cigarini, Deiola, Despodov, Doratottio, Leverbe, Lykogiannis, Oliva, Romagna.

Rezerwowi MilanuL A Donnarumma, Plizzari - Abiate, Berolacci, Biglia, Borini, Castillejo, Conti, Cutrone, Laxalt, Mauri, Montolivo.

• Na zakończenie weekendu z piłką przenosimy się do Włoch. A dokładniej do Mediolanu, gdzie za 20 minut Rossoneri zmierzą się z Cagliari! W wyjściowym składzie gospodarzy jest Krzysztof Pątek! Czy dzisiaj znowu wpisze się na listę strzelców?